Monday, February 21, 2011

Ka madu võib olla sõber

Madude näitus

Me käisime madusid vaatamas. Meile jutustas Ainar Käär oma madudest. Kaasas oli tal umbes 4 - 6 madu, kaks sisalikku ja veel väikseid selgrootuid
Ainar rääkis, kuidas madudega käituda ja rääkis sellest, mida nad söövad. Kõigepealt ta näitas väiksemaid ja lõpuks ta näitas ka suuremat madu. Kõige suurem madu oli pikk ja raske. Väiksemad maod olid pisemad ja kerged. Üks sisalik oli tumedam ja teine oli heledam. Heledamal oli kõhu alt pehme ja sile. Üks sisalik pandi õpetajale rinda ja oli nagu märgina särgi peal. Huvitav oli, et sisalikkudel olid pikad küünised. Ainaril olevat kodus üks 4 meetrine madu. Algul oli tal 17 madu aga nüüd on 23 madu. Ainar näitas meile ka mao kesta. Tal olid neid eri suuruses. Mina olin selle näitusega rahul. Ma tahaks, et ta tuleks tagasi näitama madusid . See näitus oli väga äge ja õpetas palju.

Mariette Pruuli

Madude ürituse pildid. Kas sina võtaksid endale maod koju? Aga Ainaril on maod kodus.
5. b klassi poiss Timo Lešin arvas asjast nii:
„Ka maod ja skorpionid võivad olla sõbrad“


Meile tuli kooli mees, kellel oli hästi palju madusid kaasas. Tal oli kaasas üks 15 kg madu. Seal oli ka kaks armast sisalikku. Neil olid hästi pehmed kõhualused. Madusid said kõik paitada. See kõige suurem madu oli tollel mehel spordikotis. Kõik tahtsid teda sülle võtta. Üks madu oli oranžide, valgete ja mustade triipudega, ta oli väga ilus. Kokku oli tal kodus umbes 16 madu. Madude huvilisi oli päris palju. See mees rääkis, kuidas madusid kasvatada ja mida ning kui tihti nad söövad. Ta rääkis veel infot skorpionite ja prussakate kohta. Seal oli väga tore, ma sain teada rohkem madudest ja sisalikkudest.
Roberta Lahesoo 5-B

’’Ka maod ja skorpionid võivad olla sinu sõbrad’’
Meil oli koolis madude ja skorpionide päev. Me saime näha ja kätte võtta erinevaid madusid ja skorpioneid. Me arvasime, et ta suures spordikotis on söögid ja muud asjad, aga tegelikult oli seal suur madu, kes kaalus 15kg. Ainar Käär rääkis, et tal on kodus veel suurem madu ja too pidi kaaluma umbes 30kg. Üks madu oli orazi värvi ja tal olid mustad ja valged triibud peal.

See mees võttis kaasa ka bao nahad, need olid laiemad, kui madu ise. Tal oli peale suure mao veel umbes 5 madu kaasas või rohkemgi. Kui ta kõikidele tõi mao lähedale, et katsuda, siis kõik hakkasid röökima. Tegelikult ei olnud midagi karta. Mu vend tahab ka endale 2 madu võtta lemmikloomaks
Ketter Põder 5-B
Esmaspäeval toimus koolis üritus“Ka maod ja skorpionid võivad olla sõbrad“. Kooli oli madusid näitama ja nendest rääkima tulnud Aimar Kääri Parksepast. Ainari lemmikud on maod, skorpionid ning Madagaskari tarakanid. Need maod, kes olid Ainaril kaasas, ei kasva väga suureks ning on rahuliku iseloomuga. Ainari arvates on need head koduspeetavad maod. Kaasas oli Ainaril neli madu ja tarakanid. Kaks madu olid halli värvi, üks madu beež ning üks madu punane mustade triipudega. Minule meeldis kõige rohkem see punase mustade triipudega madu. Ma julgesin teda puudutada, kuid sülle ei julgenud võtta. Katsudes madu oli hästi kare ja kuiv. Maod ajasid ka keelt suust välja. Keelega haistab madu lõhna. Ainar rääkis palju huvitavaid lugusid. Ühe loo rääkis ta oma sõbrast. Toimus madude ja putukate näitus. Näitusel unustati mao puuri uks lahti. Madu pääses puuris välja. Ta roomas üles teisele korrusele. Madu läks papagoi puuri juurde ning sõi papagoi ära. Ainari sõber pidi papagoi kinni maksma ning sai ka trahvi. Kodus on onu Ainaril veel kuningboa, kes on neli meetrit pikk ja 43kilogrammi raske. Ükskord oli madu olnud neli kuud söömata. Maod söövad tavaliselt 1-3 korda kuus. Nad söövad hiiri ja rotte. Ainar rääkis veel, et üks madu tahtis teist madu ära süüa. Ta nägi seda pealt ja pani mao puuri. Tarakani julgesin ma kätte võtta. Nad ei hammustanud, kuid Ainar ütles, et nad võivad hammustada küll. Tore üritus oli!

No comments:

Post a Comment