Wednesday, April 27, 2016

4. klassides õppivate Märkajate arvamused meie tegemistest! 26.04.2016

Neljandikud kirjutasid jutukesi ja lapsed, kes soovisid kirjutada teemal. "Miks ta on Märkaja?" tegid vahvad jutud. Head lugemist ja mõtisklemist, kas teie suured Märkajad ka nii arvate!?

Mina hakkasin Märkajaks, sest avastasin endas fotograafia huvi, kui tutvusin Märkajatega. Märkajad käivad igasugustes kohtades; Jõhvist Osmussaareni. Algul, kui oled Märkajate seas uustulnuk, siis saad pildistamisel hakkama ka felefoniga, kuid mida edasi, seda rohkem avastad sa endas fotokirge ning lõpuks hakkad mõtlema ka juba fotoaparaadi muretsemisele. Minule meeldib pildistada linde ja väikeseid asju, mida teised võibolla märgata ei oskagi. Veel meeldib mulle pildistada lillede südamikke ning lähedalt pildistades ma lausa naudin seda, kuidas korraks pead kõik liikumatuks muutma, kõik su ümber jääb justkui seisma, sa fikseerid kaamera ning siis käib see klõps... See hetk on imeline. Kui jäädvustad midagi imelist, mida teised ei pruugi märgata, on lihtsalt vapustav...
Sellepärast olemegi Märkajad!

Gerda Lepik 4.a klass


Minust sai Märkaja sellepärast, et see on tore tegevus. Seal on ägedad õpetajad ja nad korraldavad palju toredaid tegevusi. Saab käia palju erinevatel reisidel ja matkadel. Me käime palju rabas ja metsas pildistamas.
Mulle meeldib väga pildistada. Ootan väga suvist Osmussaarele minekut. Praegu tegelevad Märkajad projektiga "Prügiga ja prügita". Selle projektiga seoses me käisime "prügi" pildistamas, see tähendab, et kuna keskkonnanädala puhul Antsla vald on otsustanud linna mitte koristada, eesmärgil näidata antslakatele, mis juhtub, kui nädal aega koristaja ei võta üles inimeste loobitud prahti. Meie Märkajad aitame märgata, milline on tulemus ja milliseks muutub linn. Projekt lõpeb väitlusega ja vestlusega kesklinnas teemal "Prügiga või prügita".
Veel meeldib mulle õnneloosi korraldamine. Viimase õnneloosi tegime 1. aprillil, kui Eesti Looduskaitse Seltsi Kagu-Eesti osakondade kokkutulek ehk "jõulupidu" toimus meie koolis. Raha saadud õnneloosist läheb Osmussaarele talgutele sõiduks või Märkajate piltide printimiseks.
Mulle meeldib väga Märkaja olla, sest seal õpin ja arenen, saan uusi teadmisi.

Sandra Rumask 4.a klass


Minust sai Märkaja, sest mind hakkas huvitama fotograafia. Mulle on meeldinud Märkajatele korraldatud üritused ja pildistamine.
Tulemas on sõit Osmussaarele, kus toimuvad talgud. Ma loodan, et me aitame Osmussaarel elavaid inimesi. Samas loodan, et meil saab lõbus olema.
Praegu tegelevad märkajad Keskkonnanädala üritustega. Meie klassil on käsil ka projekt "Tere, Kevad!", kuhu saadame samuti pilte.
Viimastest reisidest, mis mulle meeldis oli Jõhvis käimine. Kõige rohkem meeldis mulle seal kaevanduses käimine. Käisime Kohtla Kaevanduses. Käisime veel ka Mustvee Kordonis ja Rannapungerja tuletornis. Piirivalves meeldis mulle nende varustus, relvad, masinad ja hõljuk. Jõhvis oli hea see, et oli pood lähedal, kui midagi vaja oli.

Elger Heitur 4.a klassMinust sai märkaja, sest alguses meeldis mulle matkata ja hiljem ka pildistada.
Kõige rohkem on meeldinud Osmussaarel käimine, pildistamine ja et kogu aeg on olnud lõbus. Meeldib Toila oru park ja muu kaunis loodus. Mõnus on kui saad osaleda rännakul koos parima sõbraga. Ootan taas sõpradega uusi kohtumisi, matkasid ja pildistamist. Mulle meeldib pildistamine ja koos õpetajaga olla.

Triine Beate Tagamets 4.b klassMina hakkasin Märkajaks, kuna mulle meeldis fotokaga ringi käia ja palju pildistada. Ma olen Märkajatega käinud rabades, saartel, metsas ja matkaradadel.
Ootan väga Osmussaarele talgutele minekut.
Märkajaks tasub tulla, kui sulle meeldib viibida looduses.
Viimane reis, kus ma osalesin oli õppekäik Jõhvi. Seal me käisime Toila pargis, Ontika pangal, Valaste joal ja veskite juures. Valastes soovitan ma käia just talve lõpus, sest siis on seal nagu jäälossis.
See aeg, kui mina olen olnud Märkaja, olen ma teinud üle mitmetuhande pildi.
Minu soovitus: "Kui sul on väga väga igav kodus, siis mine pildistama!"

Teele Saia 4.a klass


Minust on saanud Märkaja sellepärast, et mulle meeldib viibida õues, pildistada põnevaid asju ja kohti. Mulle meeldib matkata.
Ma arvan, et kõik kohad, kus on käidud, on olnud põnevad. Mina ootan huviga järgmist matka. Järgmine koht, kuhu Märkajad lähevad on Osmussaare. Olen väga väga õnnelik, et minust on saanud Märkajate liige, sest tahan osata märgata.

Karolin Kiidron 4.b klass


Kui küsite, et miks ma olen Märkaja, siis vastan: "Sellepärast, et tahan rohkem aega veeta märkajana ja uusi teadmisi juurde saada." Tahan teada: kuidas kasutatakse fotokat; kuidas pildistatakse erineva ilmaga; kuidas saab tähti pildistada jne. Mulle meeldib reisida ja Märkajatega on see eriti lahe.
Põnevamad kohad, kus olen Märkajatega käinud, on Osmussaare ja Jõhvi. Osmussaarel olime me talgutel. Korjasime hästi palju prahti kokku. Meil oli ka vaba eag, kus saime saart avastada. Käisime Teelega vees ja mina katsetasin kui palju vett mahub kummikutesse. Laevafraki juures käisime piraate mängimas.
Jõhvis oli pildistamise laager, käisime Valaste joal, kus kõik puud olid jääs, see oli võrratu vaatepilt. Teine lahe koht oli Toila oru park, seal olid nagu "pepudega" puud. Pargis saime joosta, matkata, liugu lasta ja ronida.
Ma ootan uuesti Osmussaarele talgutele minekut. Veel tahaksin ma minna Vormsile, sest kui Märkajad seal käisid, siis mina veel ei olnud selle kambaga ühinenud. Ootan ka suvist Hiiumaa reisi.
Praegu tegeleme projektiga "Prügiga ja prügita".

Ma soovitan tulla Märkajaks, sest Märkajad ruulivad, hoiavad kokku, pildistavad ja on alati heatujulised.

Kui minu jutt kõlas, nagu me teeksime ainult tööd, siis on see vale, see on siiski lõbu koos tööga.

TULE SINAGI MÄRKAJAKS!

Kerttu Kalda 4.a klass


No comments:

Post a Comment