Saturday, April 2, 2016

ELKS Kagu-Eesti kokkutulek 1.aprill 2016 
1.aprillil 2016. 14.00 – 19.00
toimub ELKS Kagu-Eesti seltside kokkutulek
AHVIAASTA JÕULUPIDU

kavas:
Konverents
Kuidas värvida seentega lõnga
MTÜ Looduse Märkajate ettekanne
Energia
Taimeteed
TEE- ja KOHVIpaus


Mõttemängud
Retk Antsla terviserajal
Linnuõpe

Armas seltsiline, oled oodatud Antslasse 1.aprillil 2016 kell 14.00 lustakale jõulupeole.
Kingituse suurus sõltub osaleja teotahtest,
kotti ei mahu, kaasa saad võtta ja jääb osalejale päriselt endale!

Antsla seltsi nimel Ülle Anier
lisainfo 5233451
või
ylle.anier@gmail.com
1. aprillil toimus Antsla Gümnaasiumis ELKS Antsla osakonna poolt korraldatud kokkutulek. Kokkutuleku teema oli seekord - "Jõulupidu". Kokku tulid Kagu - Eesti seltside liikmed Antsla osakonnast, Kanepi osakonnast, Varstu osakonnast ja Räpina osakonnast ning esindatud oli ka Viljandi osakond.
Ürituse eesmärk oli saada kokku, meenutada möödunut ja vaadata tulevikku.
Üritus algas T.O.R.E. õpilaste poolt tehtud kohvikuga ja MTÜ Looduse Märkajate õnneloosiga. Kohvikust ja õnneloosist saadud tulu läheb RMK poolt korraldatavale heategevuslikule üritusele - talgupäevale sõitmise ja seal õpilaste toitlustamise toetuseks.  Seoses Merekultuuriaastaga osalevad Antsla T.O.R.E. ja Märkajate õpilased talgupäeval Osmussaarel.
Kokkutuleku ametlik osa algas Antsla osakonna juhi Ülle Anieri tervitusega, seejärle rääkis Antsla Gümnaasiumi direktor Katrin Martinfeld kooli tegemistest ja andis ülevaate põnevamatest ettevõtmistest ning vastas arvukatele küsimustele. Seltsi liikmetele väga meeldis direktori sõnavõtt ja ideed seoses uute mõtetega koolis. Sõna võtsid ka kõikide seltside esimehed või nende asetäitjad. Enu Mäela koos Räpina seltsiga kinkisid koolile ja Antsla seltsile toredad raamatud ja ELKSi pokaali. Silver Sild ja Varstu osakond tõid jõulupeole vahva „jõulupuu“ – õitsva pihlaka. Kaie Käär Kanepi seltsist soovis jõulukingi eest ka salmi. Kuna Peeter Grihin oli kirjutanud uue laulu, siis oli vahva tema esitusest kuulata võrratut laulu Tamme-Lauri tammest. ELKS tegemistest ja tulevikuvaatest rääkis ELKS juhatuse liige ja Viljandi seltsi esimees Jaak Jaaku. Jaak Jaaku mõttetalgud jäid edasi mõtlemiseks ja koduseks tööks Kagu – Eesti seltsidele.
Peale sõnavõttusid tuli kolm ettekannet, kus lapsevanem Tiina Ploom rääkis MTÜ Looduse Märkajate tegemistest ja tulevikuplaanidest. Kagu - Eesti rahvale meeldis väga Märkajate looduskalender ja fotod meie näituselt.
Teise ettekande tegi Liisa Anier, kes tutvustas oma lõputööd „Peitsainete mõju lõnga värvimisel seentega." Liisa töö äratas huvi laiemale ringkonnale. Tema töö baasil on plaanis teha veel ka üks õpituba huvilistele. Täismahus tööd saab vaadata ja lugeda http://vabaajaleht.blogspot.com.ee/2015/09/normal-0-21-false-false-false-et-x-none_29.html või ajakirjas Akadeemiake http://akadeemiake.ee/2015/09/peitsainete-moju-longa-varvimisel-seentega/
Kolmanda ettekande tegi Kermo Tumanov, kes rääkis Kasumetsa matkarajast. Kermo on poiss, kes uuris Kasumetsa matkaraja erinevate metsade kooslusi ja tegi sellest ELKSi rahvale põneva ettekande.
Peale ettekandeid näitas Ülle Anier meenutusi ELKSi eelmistest üritustest, mis olid tal välja otsitud 1999. aastast alates.
Tänu Antsla Gümnaasiumi võrratutele kokkadele, oli kaetud imeline jõululaud.  Suured tänud ELKS-le, kes rahastas ürituse kohvilaua.

Peale kohvipausi ja meenutuste, mindi kogu rahvaga matkama. Matk toimus Antslas terviserajal ja matka juhtis oli loodusfotograaf Janek Joab. Janek selgitas ELKS rahvale meie muret seoses lehistega, mis jäävad ette kergliiklustee rajamisele, rääkis matkaraja põnevamatest organismidest ja õpetas lindude kuulamist. ELKS Kagu - Eesti rahvas tänab Janekit võrratu matka ja mõnusa vestluse eest.


Kuulutused, mis sai Antslasse Kobelasse ja Vana - Antslasse üles pandud ja seltsidele saadetud oli:

Armas loodushuviline!

1.aprillil 2016. toimub Antsla Gümnaasiumi aulas
Kagu – Eesti rahvale (Antsla loodusehuvilised, Kanepi selts, Varstu selts ja Räpina selts)
ELKS „jõulupidu“
Kavas:
13.00 – 14.00 on avatud T.O.R.E. õpilaste poolt korraldatud kohvik.
14.00 – 16.00 tervitused ja ettekanded:
ettekanded:
MTÜ Looduse Märkajate tegemistest  Tiina Ploom
Kuidas värvida lõnga seentega? Liisa Anier
Milline on Antsla terviserada ja sealne mets? Kermo Tumanov

Kohvilaud ja kook koos meenutustega meie tegemistest ELKSis
16.00 – 17.30 Terviseraja läbimine – rajal annab infot Janek Joab

Jõulukingituseks on
Õnneloosist saadud kingitus (loosi hind on 2.- ja iga loos võidab).
T.O.R.E. Kohvikust ostetud maiustus.
T.O.R.E. õpilaste poolt korraldatud kohviku ja Märkajate õnneloosi tulude eest sõidavad noored 6.-8.mail Osmussaarele talgutele.
Terviserajalt TERVIS, mille võtab iga loodusesõber endale rajalt ise kaasa.
Täpsem info Ülle Anier
ELKS Antsla osakonna esimees
ylle.anier@gmail.com
5233451

ELKS Kagu-Eesti kokkutuleku üritus läks igati korda ja seltside poolt toodud kingitused jäävad meenutama vahvat jõulupidu, mis toimus 1. aprillil 2016.Kiitus Getterile, Karmenile ja Kristelile, kes seekord kohviku korraldasid ja kohvikuga tegelesid.


Kiitus Kerttule, Gerdale, Sandrale ja Teelele, kes Märkajatena õnneloosi läbi viisid.
Suured tänud meie kooli direktorile Katrin Martinfeldile, kes tutvustas Antsla Gümnaasiumit ja pani ELKSi liikmed mõtlema hariduse võimalikkusest Kagu - Eestis.


Räpina seltsi esimees Enu Mäela tänab AG direktorit Katrin Martinfeldi võrratu sõnavõtu eest.
Räpina osakonna esimehe Enu Mäelatervituskõne Kagu - eesti rahvale.
Kuna Kanepi seltsi esimees Kaie Käär lähtus oma sõnavõtus päevateemast JÕULUPIDU, siis soovis tema ka jõululaulu.
Antsla seltsi võrratu raudvara Peeter Grihin oli üritusele kirjutanud oma laulu, mille ta ka rahvale ette laulis.


Tiina Ploom tegi ettekande MTÜ Looduse Märkajate jätkusuutlikust tegevusest.

Liisa Anier tegi ettekande „Peitsainete mõju lõnga värvimisel seentega." Liisa töö äratas huvi laiemale ringkonnale. Tema too baasil on plaanis teha veel ka üks õpituba. Täismahus tööd saab vaadata ja lugeda http://vabaajaleht.blogspot.com.ee/2015/09/normal-0-21-false-false-false-et-x-none_29.html või ajakirjas Akadeemiake http://akadeemiake.ee/2015/09/peitsainete-moju-longa-varvimisel-seentega/

Kermo Tumanov rääkis Kasumetsa matkarajast. Kermo on poiss, kes uuris Kasumetsa matkaraja erinevate metsade kooslusi ja tegi sellest ELKSi rahvale põneva ettekande.
Viljandi seltsi esimees ja ELKS juhatuse liige Jaak Jaaku rääkis seltsi rõõmudest ja muredest ja kutsus rahvast kaasa mõtlema seltsi tulevikule.
AG kokkade poolt valmistatud võrratu kohvilaud.
Siit algas "jõulupeo" viimane osa - loodusmatk Terviserajal. Rajal oli meid vastu võtmas loodusfotograaf Janek Joab. Janek alustas matka murega, mis on tekkinud seoses kergliiklustee rajamisega. Ohus on Eestimaa kauneimad lehised.
Õpilastega ehitatud pesakastide uksed osutusid vale suurusega olevat. Üks tark puukoristaja disainis ühe pesaava enda jaoks pisut väiksemaks.

Ainar, Jaanek ja Jaak leppisid midagi salapärast kokku! Küllap loodusmehed teavad, mis kokkulepe see oli - on - ja/või jääb! Kindel oli see, et kõik need kolm meest mõtlevad loodusest samamoodi ja tänu sellele jääb pidama loodus ja loodusmehed.


Üritus oli tore ja jõulupidu läks korda! Mina tänan!

No comments:

Post a Comment